Mech

Połączenie betonu architektonicznego z mchem to nowoczesna forma dekoracji ścian, coraz bardziej popularna wśród aranżacji topowych architektów i dekoratorów wnętrz. Mech jest prawdziwy i naturalny. Pochodzi z norweskich polan. Poza tym, że można mieć kawałek leśnej przyrody we własnym domu czy biurze, to mech chrobotek nie wymaga żadnej pielęgnacji w odróżnieniu do innych roślin.

Płyty Betonowe SLABB Beton Architektoniczny

Panele z mchu to całkowicie nowatorski produkt. Zielone panele 3D wykonane są z lekkiej i wytrzymałej płyty wilgocioodpornej o wymiarze 50 x 50 cm lub 60 x 30 cm i grubości 1cm. Na niej osadzony jest mech o grubości ok. 6 cm. Panele mają właściwości akustyczne. Mech chrobotek jest miękki i przyjemny w dotyku a jego struktura jest pierzasta w formie gęsto osadzonych między sobą pojedynczych kępek. Obrzeża gotowych paneli celowo nie są wykończone mchem, dzięki czemu można je łączyć między sobą lub z panelami z betonu architektonicznego, tworząc jednolitą, zwartą powierzchnię. Panele zostały tak zaprojektowane by montaż można było wykonać we własnym zakresie w prosty i szybki sposób przy użyciu kołków lub kleju montażowego.

Mech Dostępny jest w 3 wariantach.

 

100% Naturalny
W 100% prawdziwy naturalny mech chrobotek ang. Reindeer Moss (Cladonia rangiferina) jest miękki i przyjemny w dotyku.

Antystatyczny
Mech chrobotek posiada właściwości antystatyczne. Nie zbiera kurzu.

Hipoalergiczny
Mech Chrobotek nie wywołuje alergii. Nie zawiera toksycznych chemikaliów i jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Nie jest jadalny.

Dźwiękochłonny
Doskonały absorber dźwięku. Wchłania drgania nawet do 2x więcej niż inne panele 3D o tej samej wielkości i grubości.

Bezobsługowy
Norweski Reindeer Moss nie wymaga jakiejkolwiek pielęgnacji. Nie potrzebuje światła, podlewania ani przycinania, ponieważ jest trwale zaimpregnowany.

Oczyszcza powietrze
Przez cały cykl wchłaniania i uwalniania wilgoci z otoczenia filtrowane są cząsteczki powietrza.

Wskaźnik wilgotności
Mech chrobotek wysycha, gdy wilgotność powietrza spadnie poniżej 40% a miękkość uzyskuje przy wilgotności powyżej 40% czyli standardowej wilgotności w pomieszczeniach mieszkalnych.

Certyfikaty
Nasz mech chrobotek norweski posiada certyfikaty:
Niepalności NS-EN ISO 11925-2:2010 (SP Fire Research AS)
Zarządzania jakością ISO 9001:2008 (DNV GL)
Zarządzania jakością ISO 14001:2004 (DNV GL)