Beton w mieszkaniu

2022-09-15

Beton architektoniczny czy to dobre rozwiązanie w mieszkaniu?

Kiedyś niedoceniany, szary, chłodny beton – był raczej abstrakcyjnym wyborem przy aranżacji ścian czy podłóg. Początkowo beton co do zasady był materiałem konstrukcyjnym, który poddawano obróbkom. Na szczęście kilkanaście lat temu zaczęto dostrzegać piękno w tym wdzięcznym materiale, który świetnie potrafi się zaprezentować, szczególnie w nowoczesnych przestrzeniach. Ale czy tylko tam?

Z naszych obserwacji wynika, że nie tylko loftowe wnętrza korzystają z całej gamy produktów betonowych tj. płyty ścienne betonowe czy płyty podłogowe betonowe. Takie rozwiązania często są proponowane przez architektów wnętrz osobom, które lubią wnętrza z charakterem.

 

Uniwersalnie czy z pazurem?

Wielu z nas tworząc swoje przytulne gniazdko kładzie nacisk, aby w mieszkaniu było ładnie, funkcjonalnie i klimatycznie. Chcemy, aby nasze cztery kąty były ostoją spokoju i wypoczynku. Tworząc wizję swojego wymarzonego mieszkania dobrze jest skorzystać z inspiracji w Internecie, by obrać styl, który nam odpowiada.

Beton architektoniczny to materiał, który podkreśla dodatki we wnętrzach, sam jest świetnym tłem dla obrazów czy mebli, a jego charakter może zdradzać, że właściciel mieszkania ma jasną wizję tego co mu się podoba. Beton architektoniczny świetnie łączy się z drewnem czy szkłem, podobnie jak wszystkie naturalne materiały pięknie się starzeje.

 

Co masz do wyboru?

 Realizacje z betonu zasadniczo nie mają ograniczeń co do wielkości, struktury i koloru. Co to oznacza? Decydując się na wykończenie np. ścian wewnętrznych betonem musisz określić jego barwę. Najczęściej można się spotkać z trzeba kolorami białym, jasno szarym i zbliżonym do czerni antracytym. Dodatkowo podczas wyboru produktów takich jak płyty ścienne lub płyty podłogowe możesz określić jaką porowatość czyli strukturę ma mieć płyta.

 

Jak dbać o beton w mieszkaniu?

Wielu ceni to najbardziej – betonu nie trzeba odświeżać, malować. Beton jest odporny, trwały i jeśli zastosowany na ścianach we wnętrzach nie wymaga impregnacji pod warunkiem, że nie ma kontaktu z wodą. Jeśli jednak ma są do tego specjalne preparaty, które zabezpieczają powierzchnię płyt betonowych.

 

Scroll to Top