Czy beton architektoniczny nadaje się do łazienki?

2022-10-14
wanna na tle betonowej ściany wykonanej z płytek 3D

Beton architektoniczny jest jednym z materiałów, który w wykańczaniu łazienki sprawdzi się rewelacyjnie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu może być wykorzystywany w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Stanowi więc doskonałą alternatywę dla osób, planujących wnętrze bez klasycznych płytek. Dodatkowo przez swój uniwersalny charakter i wiele możliwości aranżacyjnych, z pewnością wpasuje się w styl Twojej łazienki. 

 

Czy beton architektoniczny jest odporny na wilgoć?

 

Łazienka jest pomieszczeniem, które w dużym stopniu narażone jest na niszczące działanie wody. Duży poziom wilgoci, mokre podłogi, a nawet ściany to raczej standard przy normalnym jej użytkowaniu. Dlatego planując wykończenie tego wnętrza, trzeba brać pod uwagę wykorzystanie materiałów, które będą dostosowane do trudnych łazienkowych warunków.

Beton architektoniczny, odpowiednio zabezpieczony impregnatem lub żywicą epoksydową, stworzy powierzchnię hydrofobową, czyli taką, która będzie odporna na wodę. Świetnie sprawdzi się więc w miejscach mających z nią bezpośredni kontakt.

Zamawiając płyty betonowe w Slabb można dodatkowo zlecić wykonanie impregnacji lub pokrycia żywicą bezpośrednio po produkcji, dzięki temu dostarczony produkt będzie już gotowy do montażu.  Zastosowanie w łazience płyt betonowych będzie z pewnością rozwiązaniem trwałym i wytrzymałym, zarówno w strefie mokrej, jak i suchej.

 

beton architektoniczny w łazience, umieszczony na ścianie, pod lustrem

 

Co zamiast klasycznych płytek w łazience?

 

Wykorzystanie betonu architektonicznego jest w ostatnim czasie bardzo popularne w projektach architektonicznych. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wnętrzu, które będzie wpisywało się we współczesne trendy aranżacyjne, to płyty betonowe są właśnie dla Ciebie.

Jest to również dobre wyjście dla osób, które myślą o wykończeniu swojej łazienki bez użycia standardowych płytek. Beton architektoniczny doskonale zastąpi zwykłe kafelki, czy naturalny kamień, dla którego jest zdecydowanie tańszą alternatywą. Jeśli jednak typowe płytki są Twoim pierwszym wyborem, ale chcesz połączyć je z funkcjonalnością i wyglądem betonu, warto rozważyć wykorzystanie płytek 3D, które dostępne są w Slabb w różnych kształtach i wzorach.

ściana zrobiona z betonowych płytek 3D

Zastosowanie betonu w łazience

 

W jakich miejscach łazienki można wykorzystać płyty betonowe? Mogą zdobić ściany czy podłogi, ale również świetnie wyglądać pod prysznicem. A co najważniejsze ich użytkowanie będzie łatwe i proste, gdyż zaimpregnowany beton można bez trudu wyczyścić wodą i delikatną ścierką.

Beton architektoniczny sprawdzi się również w małych łazienkach. Użyty na powierzchni jednej lub dwóch ścian, nie będzie przytłaczający, a w odpowiedniej aranżacji może nawet optycznie powiększyć pomieszczenie.

Z czym łączyć beton w łazience?

 

Może wydawać się, że beton architektoniczny będzie pasował tylko do surowych industrialnych, loftowych i minimalistycznych wnętrz. Nic bardziej mylnego. Połączenie betonu z drewnem i odpowiednimi tekstyliami może ocieplić wizualnie pomieszczenie i stworzyć przytulny klimat.

 

ściana z płyt betonowych, wanna

 

Płyty betonowe produkowane są w różnych wersjach kolorystycznych, przez co będą pasowały do wielu stylów wnętrzarskich. Beton dobrze komponuje się ze szkłem, stalą, ale też naturalnymi materiałami, takimi jak kamień. Coraz częściej wykorzystuje się go w połączeniu np. z marmurem.

Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi beton architektoniczny jest świetnym tłem dla roślin. W łazience mają one doskonale wilgotne warunki do szybkiego i bujnego wzrostu. Warto rozważyć również popularne ostatnio zielone ściany z mchu – nie wymagają one specjalistycznej pielęgnacji, przycinania i świetnie radzą sobie w pomieszczeniach bez dostępu do światła. Panele z mchu dostępne są w ofercie Slabb w trzech wersjach – z mchem płaskim, chrobotkiem i poduszkowym.

 

Wnętrze z charakterem – wyposażenie wnętrz z betonu

 

Beton jest materiałem, który dzięki swoim właściwościom może mieć zastosowanie w produktach użytkowych. Sprawdzi się więc świetnie nie tylko na ścianach i podłogach łazienki, ale także jako materiał tworzący jej wyposażenie – np. blaty łazienkowe, umywalki, a nawet wanny. Osoby lubiące wnętrza z charakterem na pewno będą zadowolona z takiego rozwiązania.

Piękne i trwałe meble betonowe tworzy inna nasza marka – Steinhorn. W jej ofercie można znaleźć gotowe modele, z możliwością indywidualnego dopasowania. Firma ta specjalizuje się także w autorskich, całkowicie personalizowanych zamówieniach, dlatego w 100% odpowiadają na potrzeby i pomysły klientów.

 

łazienka z betonową umywalką

 

Czy beton architektoniczny w łazience to dobre rozwiązanie?

 

Możesz bez obaw zastosować beton architektoniczny w swojej łazience. Jesteśmy przekonani, że taki wybór nada wnętrzu wyjątkowego klimatu, wpisze się we współczesne trendy i sprawi, że pomieszczenie to będzie piękne i funkcjonalne.

Scroll to Top