Czym obudować kominek? Czy beton architektoniczny to dobry wybór?

2022-10-12

Kominek obłożony płytami betonowymi to idealny wybór dla tych, którzy szukają rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych. W końcu w polskich salonach kominek odgrywa rolę nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Beton architektoniczny na kominku zapewnia bezpieczeństwo (jest ognioodporny). Sprawdzi się również w jego sąsiedztwie, dopełniając aranżację i zapewniając trwałość powierzchni. A czy będzie pasował do Twojego wnętrza? Dzięki różnym możliwościom kolorystycznym i doborze odpowiedniej wielkości płyt, beton będzie świetnym rozwiązaniem dla wielu stylów wnętrzarskich.

 

Czy płyty betonowe na kominku są bezpieczne?

Podstawowym zadaniem domowego kominka jest dostarczanie ciepła, a często także ogrzanie całego domu. Wybierając jego obudowę trzeba więc zwrócić uwagę na to, czy zapewnia odpowiednią emisję ciepła i jednocześnie jego użytkowanie będzie dla nas bezpieczne. Płyty betonowe odpowiadają na tę potrzebę dzięki swoim właściwościom fizycznym.

Poprzez powolne nagrzewanie, płyty betonowe długo utrzymują ciepło, dając domownikom komfort i chroniąc przed oparzeniami, co jest szczególnie ważne w przypadku posiadania dzieci. Dodatkowo beton architektoniczny charakteryzuje się wysoką klasą ognioodporności, co gwarantuje bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko wybuchu pożaru. 

 

Obudowa z betonu architektonicznego – rozwiązanie na lata

Zastanawiając się nad najlepszym rozwiązaniem dla swojego wnętrza, większość osób zwraca również uwagę na aspekty estetyczne. Chcemy by nasze domy i mieszkania były praktycznie, ale także stylowe i atrakcyjne wizualnie. 

Rozgrzany beton nie zmienia swojego wyglądu i jest odporny na zmiany temperatury. Możemy więc liczyć na to, że dzięki produktowi o wysokiej jakości, obudowa kominka wykonana z betonu architektonicznego będzie nam służyć przez długie lata. 

 

Jak zachować porządek wokół kominka?

Projektując swoje wnętrze, nie można zapomnieć o tym, by było dla nas wygodne w użytkowaniu. Wykańczając kominek warto zastanowić się nad przestrzenią wokół niego, tak by znalazło się tam miejsce na przechowywanie drewna. Odpowiednio dobrane materiały powinny sprawić, że utrzymanie kominka w czystości nie będzie dla nas problematyczne. 

Dlatego płyty betonowe będą dobrym rozwiązaniem także w tym przypadku. Ułożone na ścianie mogą dopełnić aranżację wnętrza, a na podłodze sprawdzą się świetnie jako powierzchnia pod przygotowane do palenia drewno.

Beton jest odporny na zarysowania, więc taka podłoga nie zniszczy się i będzie jeszcze długo cieszyć nas pięknym wyglądem. Wykończenie kominka w taki sposób zapewni mu ponadczasowy charakter oraz sprawi, że nasze wnętrze będzie spójne i funkcjonalne.

 

Czy beton będzie pasował do mojego salonu?

Możesz być pewny, że obudowanie kominka betonem architektonicznym świetnie wpasuje się w styl Twojego salonu. Kolory płyt betonowych można dobrać do indywidualnych potrzeb klienta. Istnieje także możliwość pełnej personalizacji zamówienia. Dzięki temu rozwiązaniu beton architektoniczny będzie dobrze wyglądał we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, loftowych, a nawet skandynawskich i minimalistycznych. Różne rozmiary dostępnych płyt betonowych dają jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Dlatego niezależnie od stylu w jakim wykańczasz swoje wnętrze – będziesz zadowolony!

 

Scroll to Top