Obudowy komików z betonu architektonicznego 

Ze względu na swoje właściwości fizyczne beton architektoniczny jest materiałem, który sprawdzi się idealnie użyty zarówno jako element obudowy kominków jak i na posadzce - nawet przy ogrzewaniu podłogowym.  Płyty betonowe wolno się nagrzewają, jednakże po rozgrzaniu długo utrzymują swoją temperaturę. Podłogę przy kominku można również obłożyć płytami betonowymi, które będą ułatwiać składowanie polan - bez ryzyka uszkodzenia posadzki.

Płyty z betonu architektonicznego salon

 

Najcieńsze płyty, które można umieścić na obudowie kominka mają grubość 18 milimetrów. Kolor i struktura to kwestia indywidualna, zależna od gustu każdego Klienta. Sposób montażu nie różni się niczym od tego, który należy zastosować w przypadku umieszczania elementów na ścianach. Rozgrzany do wysokiej temperatury beton nadal zachowuje wszystkie swoje właściwości fizyczne oraz estetyczne. Materiał charakteryzuje się również wysoką jakością w klasie ognioodporności, więc jego użytkowanie jest bardzo bezpieczne i nie stwarza żadnego zagrożenia pożarem.

 

Płyty betonowe dostępne są w 4 podstawowych kolorach: białym, szarym, antracytowym i czarnym. Naturalne barwy betonu podkreślają jego charakter i idealnie wpasowują się zarówno w nowoczesne jak i rustykalne wnętrza.

 

Istnieje również możliwość wykonania płyt w innym kolorze na indywidualne zamówienie Klientów.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Kominek z betonu architektonicznego

Płyty w miejscu docelowym można umieszczać zarówno w pionie jak i w poziomie. W zależności od sposobu aranżacji wnętrza warto również rozważyć położenie na kominku elementów w dwóch różnych kolorach. Aby zapewnić najwyższą jakość i trwałość oferowanego wyrobu, nasze płyty w fazie produkcji są zbrojone. Docinanie elementów pod konkretny wymiar jest więc możliwe jedynie w przypadku zastosowania specjalistycznej tarczy przeznaczonej do cięcia betonu. W Manufakturze SLABB możemy również wyprodukować artykuły zgodne z konkretnym projektem i dostarczyć do Ciebie płyty w pełni dopasowane do Twojego kominka.