Płyty betonowe

Płyty z betonu architektonicznego to ponadczasowy produkt,
o którego potencjale świadczy szeroki zakres zastosowania.

Płyty sprawdzą się doskonale zarówno jako okładziny ścienne, jak i podłogowe. Beton architektoniczny to materiał, który z takim samym powodzeniem można umieścić zarówno na obudowie kominka jak i elewacji budynku.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nasza firma w swojej ofercie posiada szeroki wybór płyt z betonu architektonicznego, o różnych rozmiarach i grubościach, a każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju zastosowania.

Dostępne kolory

kolor-bialy

Biały

kolor-szary

Szary

kolor-antracyt

Antracytowy

kolor-czarny

Czarny

kolor-mech

Mech

kolor-nadruk

Nadruk

Istnieje również możliwość wykonania płyt w innym kolorze na indywidualne zamówienie Klientów.

Dostępne wymiary

Wykonujemy również płyty w niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie Klientów.

Płyty z betonu architektonicznego wykonywane są własnoręcznie w naszej fabryce w Polsce. Każda z nich posiada cechy, które są elementami charakterystycznymi dla materiału jakim jest beton. Nierównomierne rozłożenie wżerów i małe dysproporcje w kolorach sprawiają, że niemożliwym jest uzyskanie dwóch identycznych egzemplarzy. Każda z płyt jest wyjątkowa i właśnie ta cecha jest ich podstawową właściwością i największą zaletą.
Jeśli pragniesz się wyróżnić i nadać wnętrzu niebanalnego charakteru to z pewnością zakochasz się w betonie architektonicznym. Płyty, które zamówisz trafią do Twojego mieszkania wprost z naszej fabryki, gdzie były przygotowywane ręcznie przez naszych pracowników, dzięki czemu zadbaliśmy o ich każdy – nawet najmniejszy szczegół.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Chcesz otrzymać bezpłatną wycenę lub złożyć zamówienie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Powiązane produkty

W ofercie firmy SLABB dostępne są również panele z naturalnego mchu.
Mech nie wymaga pielęgnacji, nawożenia ani nawadniania. Wystarczy, że wilgotność powietrza wynosić będzie w granicach 40-60% (co jest standardową wartością w pomieszczeniach, gdzie regularnie przebywają ludzie). Nie wymaga przycinania i może znajdować się w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do naturalnego światła.
Panele 3D wykonane są z lekkiej i wytrzymałej płyty wilgocio-odpornej o wymiarze 50 x 50 cm lub 60 x 30 cm i grubości 1cm. Na niej osadzony jest mech o grubości ok. 6 cm. Panele mają właściwości akustyczne. Mech chrobotek jest miękki i przyjemny w dotyku a jego struktura jest pierzasta w formie gęsto osadzonych między sobą pojedynczych kępek. Obrzeża gotowych paneli celowo nie są wykończone mchem, dzięki czemu można je łączyć między sobą lub z panelami z betonu architektonicznego, tworząc jednolitą, zwartą powierzchnię. Panele zostały tak zaprojektowane by montaż można było wykonać we własnym zakresie w prosty i szybki sposób przy użyciu kołków lub kleju montażowego.
Płyty betonowe SLABB z nadrukiem łączą klasykę z nowoczesnością, otwierają nowe możliwości wykończenia wnętrz. Brak ograniczeń we wzornictwie, precyzja cyfrowego wydruku, kreatywność i estetyka nie mają sobie równych. Płyty powstają poprzez naniesienie druku cyfrowego na odpowiednio przygotowaną powierzchnie.
Nadruk na betonie architektonicznym jest niezwykle oryginalnym i niepowtarzalnym elementem wykończenia wnętrz, nadruk może być kolorowy lub czarno – biały i obejmować praktycznie dowolną grafikę, logo, zdjęcie, wzory geometryczne.
Tłoczenia na płytach betonowych obejmować mogą m.in. logotypy. To bardzo ciekawy sposób na aranżację np. przestrzeni biurowej. Poza logotypami tłoczenie może obejmować dowolny napis lub numerację.

Tłoczenia powstają już na etapie produkcji (odlewania) elementu, dzięki czemu elementy tłoczone są tak samo trwałe jak inne produkty. Grubość tłoczenia wynosi około 2 cm.
Płyta betonowa 8 mm:
Grunt:
(zabezpiecza przed podciąganiem wilgoci):
Kit Solid – 1 op. do 12m2
Klej:
Monotack 25 kg – zużycie 8kg/m2

Płyty betonowe 18 mm + 30 mm:
Grunt:
Beton Tack 5 kg – zużycie do 20 m2 ;
Beton Tack 10 kg – zużycie do 40 m2
Klej:
Monotack 25 kg – zużycie 8kg/m2
Impregnacja – Chroni przed rozwojem wykwitów, zwiększa mrozoodporność podłoża, ułatwia usuwanie plam z oleju i innych zanieczyszczeń. Impregnat nie zmienia koloru betonu. Proces impregnacji należy powtarzać co 2 lata. Płyty mogą zostać zaimpregnowane bezpośrednio po produkcji.

Nałożenie żywicy epoksydowej – tworzy warstwę zabezpieczającą na płytach, nakładana od razu po produkcji. Procesu nie trzeba powtarzać. Żywica polecana jest do zastosowania w miejscach o bardzo dużej wilgotności oraz narażonych na zanieczyszczenia (np. kuchnia).

Wybrane realizacje

Scroll to Top